Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Syjonistyczna zgnilizna zagrożeniem dla Polski …i dla świata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska i Polacy są wśród wschodnich Słowian, wśród Rosjan, Białorusinów i Ukraińców, postrzegani jako wrogie, zachodnie, syjonistyczne, imperialne elementy.

 „Podczas rewolucji francuskiej program protokołów (Protokoły Mędrców Syjonu – przyp. D.K.) był już bliski urzeczywistnienia, ale zgubiła go jego własna niemoralność. O krok dalej posunięto się przy jego urzeczywistnianiu w Rosji, ale i tu również podeptanie praw moralnych stanie się jego zgubą. Kwestia żydowska rozstrzyga się dziś krwawo w Rosji i w Polsce, a najdzielniejsza pomoc dla Żydów płynie ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Toteż nic dziwnego, że małe wschodnio-europejskie państwa, które walczą o swoje istnienie, nazywają nasz kraj „krajem Żydów”.”

Ażeby dowieść żeśmy ujarzmili rządy gojów w Europie, pokażemy naszą siłę jednemu z nich przez zbrodnie gwałtów, czyli przez panowanie terroru.” – Protokół siódmy

Dokonawszy naszego przewrotu państwowego, powiemy narodowi: Wszystko było złe, wszyscy cierpieli. Zniesiemy przyczyny waszych cierpień: narodowość, granice i różnice monetarne.” – Protokół dziesiąty

Cytaty pochodzą z pracy „Międzynarodowy Żyd”, wyd. 1920r. – Henry Ford, s.116, 117

 
Po okresie PRL-u lat 1956-80, okresie rozwoju gospodarczego, socjalnego bezpieczeństwa i względnej wolności, w sierpniu 1980r. żydostwo przejęło w Polsce władzę i dzierży ją do dzisiaj. Inspiracja obalenia polskiego PRL wyszła z tych samych kręgów, o których w roku 1920 pisał w „Międzynarodowym Żydzie” H.Ford.
Syjonistyczna zgnilizna panosząca się z coraz bardziej narastającą bezczelnością i z coraz większą butą w naszej słowiańskiej ojczyźnie powoduje, że Polska i Polacy są wśród wschodnich Słowian, wśród Rosjan, Białorusinów i Ukraińców, postrzegani jako wrogie, zachodnie, syjonistyczne, imperialne elementy. I nie może dziwić takie postrzeganie Polski i Polaków, gdy słyszymy, jak syjonistyczny męt, premier IIIRP, D.Tusk, w TVP 13.04.2014r. stwierdza, że prorosyjscy separatyści na Ukrainie powinni być traktowani jak terroryści. A w domyśle, jak nieco wcześniej ogłosił to przedstawiciel żydo-banderowskich puczystów na Ukrainie, szef SBU: powinni zostać zlikwidowani.
Bezczelność Tuska przekracza tym samym wszelkie granice przyzwoitości. Żydo-banderowskich terrorystów, którzy w trakcie syjonistycznej rebelii dopuścili się zbrodni, Tusk nazywa bojownikami o wolność i demokrację i osobiście publicznie popiera żydo-banderowską rebelię, a więc popiera syjonistyczne zbrodnie na Ukrainie.

Inny syjonistyczny męt, potomek łódzkich folksdojczy, J.Saryusz-Wolski urządził w Łodzi publiczną hucpę z poparciem dla żydo-banderowszczyzny i ich zbrodni na Ukrainie.


Do demontażu porządku publicznego, prawnego, moralnego, gospodarczego i politycznego Międzynarodowy Żyd używa tzw. organizacji pozarządowych. W podbitych i w podbijanych państwach jak grzyby po deszczu powstają różnego rodzaju fundacje propagujące „prawa człowieka” oraz działania wspierające „demokrację”, a w rzeczywistości są jawną agenturą syjonistycznej międzynarodówki. Organizacje te są finansowane pośrednio lub bezpośrednio przez żydowski, międzynarodowy kapitał, a faktycznie przez podatników przez ten kapitał ograbianych. Niestety, nasza bierna polityczna postawa względem Międzynarodowego Żyda przyczynia się do niszczenia podstaw naszej egzystencji.

Jedną z nowopowstałych tego typu organizacji jest tzw. Instytut Swobody(//svabodainstitute.org/?page_id=30). Fundatorzy tej organizacji (kto ich finansuje?) i jednocześnie członkowie zarządu to młodzi żydowscy agenci syjonistycznej międzynarodówki – tak tworzona i rozbudowywana jest syjonistyczna V kolumna w państwach słowiańskich.

bez-nazwy-3-1024x629                                      Fundatorzy i władze instytutu

 

Na zdjęciu od lewej:
Anna Bialas, (v-ce prezes), redaktor naczelna Korespondenta Wschodniego, koordynatorka licznych konferencji naukowych i kampanii społecznych – czyli antynarodowych, antysłowiańskich,
Franciszak Wiaczorka (prezes), białoruski działacz społeczny i polityczny, dziennikarz – a faktycznie: współpracownik syjonistycznej TvBielsatagent szkolony w Polsce i przygotowywany do roli białoruskiego dysydenta, w przyszłości ma pełnić na Białorusi rolę podobną do tej, jaką w Polsce odegrały i odgrywają syjonistyczne elementy, Michniki, Kuronie, Geremki, Mazowieckie, Lityńskie, Smolary, Blumsztajny, Tuski, Buzki itp., itd.
Katarzyna Peszyńska-Drews (v-ce prezes), polska działaczka młodzieżowa, redaktor Stop Represjom na Białorusi, jest lansowana przez syjonistyczne lobby w Łodzi na przyszłą liderkę “obywatelskiej społeczności”, np. w taki oto sposób:
//mierzwysoko.org.pl/dzialania/zakonczone/mysl-globalnie-dzialaj-lokalnie-2/skate-park/

Z tą ostatnią, rozwydrzoną syjonistką, K.Peszyńską-Drews, mieliśmy nieprzyjemność zetknąć się na Uniwersytecie Łódzkim w trakcie tzw. „Dni Białorusi” w 2012r., gdy zerwała imprezę, ponieważ podjęta przez nią próba usunięcia prezesa WPS, dr Pawła Ziemińskiego, przy pomocy ochroniarzy spełzła na niczym (//wiernipolsce.wordpress.com/2012/12/07/uniwersytet-lodzki-dni-bialorusi-lub-zydo-rezim-rp-indoktrynuje-na-polskich-uczelniach/).
Swoją drogą smutne i tragiczne jest to, że publiczna polska uczelnia została opanowana przez skrajny żydowski element, któremu nie są w stanie przeciwstawić się władze uczelni.
Wobec dr Pawła Ziemińskiego na podobną akcję pozwolił sobie Żyd, J.Orzeł, współzałożyciel Klubu Ronina. Ten były poseł kne-sejmu IIIRP wezwał policję, żeby usunęła prezesa WPS z Sali – tematem dyskusji był gaz łupkowy w Polsce. Jednak policja nie przychyliła się do inicjatywy Żyda, J.Orła. Nie udało mu się zaprowadzić demokratycznych standardów dyskusji, jedynie słusznych standardów, bo wprowadzanych przez żydostwo we wszystkich okupowanych krajach, czyli: „morda w kubeł”.

 

Międzynarodowy Żyd konstatując przegraną na Ukrainie nie zamierza składać broni i poszerza medialny front ataku o Białoruś. Stąd szeroko zakrojona w Polsce kwietniowa akcja „Solidarni z Białorusią”, której w Łodzi patronuje syjonistyczny Instytut Swobody. Rozwydrzona syjonistka, K.Peszyńską-Drews, jest jednak dość pechowa. Oto kolejne nieudane agenturalne przedsięwzięcie z jej udziałem. Żydowska gadzinówka TOK FM ze złością donosi, że Łódzki Urząd Marszałkowski odmówił wsparcia syjonistycznej imprezie antybiałoruskiej, gdyż współpracuje w wymianie kulturalnej z Obwodem Witebskim na Białorusi (//www.tokfm.pl/blogi/liberte/2014/03/leszek_jazdzewski_solidarni_z_lukaszenka_/1).

Wydaje się, że po żydo-banderowskiej rebelii na Ukrainie międzynarodowemu żydostwu coraz trudniej będzie indoktrynować Polaków i pozostałe narody słowiańskie, a zwłaszcza ukraiński, białoruski i rosyjski. Czas żydo-systemów dobiega końca, stąd ten wielki rejwach i wojownicze pohukiwania syjonistycznych kundli IIIRP.
Na pohybel syjonizmowi i syjonistom.
Dariusz Kosiur

 więcej://wiernipolsce.wordpress.com/2014/04/14/syjonistyczna-zgnilizna-zagrozeniem-dla-polski-i-polakowi-dla-swiata/#comment-51160

KOMENTARZE

 • WPS
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/12/12/list-otwarty-do-rektora-uniwersytetu-lodzkiego-prof-zw-dr-hab-wlodzimierza-nykiela-do-dziekana-wydzialu-studiow-miedzynarodowych-i-politologicznych-uniwersytetu-lodzkiego-prof-zw-dr-hab/
 • ---------- Witam
  ------ muszę poznać Pana zdanie na temat postu --hob a --w linku ,który zamieszczę !! -jest to dla mnie ARCY WAŻNE

  http://slepamanka.neon24.pl/post/108161,klamstwo-jaroslawa-madrego-widziane-z-usa#comment_960144
 • @ninanonimowa 23:51:45 , musze poznac pani zdanie
  Minionej niedzieli w USA, niejaki Glenn Miller zastrzelil trzech ludzi na zewnatrz Centrum Zydowskiego w Overland Park w stanie Kansas.


  http://3-ps.googleusercontent.com/h/www.thegatewaypundit.com/wp-content/uploads/2014/04/300x455xglenn-miller.jpg.pagespeed.ic.qUMr_RLFfv.jpg


  http://www.nytimes.com/2014/04/14/us/3-killed-in-shootings-at-jewish-center-and-retirement-home-in-kansas.html?_r=0


  http://static01.nyt.com/images/2014/04/15/us/SHOOTING-mug/SHOOTING-master180.jpg


  Podejrzany zabojca mowil, ze "jesli Zydzi moga miec swoje wlasne panstwo, to dlaczego my nmie mozemy miec Bialego Chrzescijanskiego panstwa".


  http://cbsnews2.cbsistatic.com/hub/i/r/2014/04/14/26404b31-0cd5-4ba1-821a-bd4a85e628f4/thumbnail/620x350/e73ca547a83fa4edda62eaa54972469c/kansassuspectcrop.jpg


  Morderca trzech osob w podmiejskim Centrum Zydowskim Kansas City jest kryminalista, bialym narodowcem z powiazaniami do prawicowych grup.

  Wiadomo ze jest prominentem wsrod rasistow, ciekawy jest jeden aspekt jego myslenia - naamawial do stworzenia etnicznie czystego bialego panstwa na glebokim Poludniu (dawna Konfederacja). Tak jak wielu bialych narodowcow (Jared Taylor jest pewnie znanym przykladem) - Miller przedstawial za swoj wzor panstwo Izrael.

  Miller opublikowal wlasna biografie gdzie pisal, ze 'nasza rasa to tylko 8% populacji swiata i zmniejsza sie. A tymczasem z drugiej strony zaleca patrzec na Izrael, gdzie cztery miliony Zydow sa otoczone przez miliard Muzulmanow, a jednak dyktuja co chca swoim muzulmanskim sasiadom'...

  Dalej wskazuje ze Zydzi trzymaja sie razem i Zyd izraelski jest rasistowski i wlaczy za swoich ludzi, wiec dlaczego - pyta Miller - my nie mozemy byc jak oni (chodzi mu o dume rasowa, jednosc rasowa itd..)
  -
 • współczesny terroryzm...
  - każdy bunt pozbawiony nadzoru “nacji wybranych” i "certyfikatu demokratyczności" wprost z USraela ;)))
 • @sosenkowski 13:07:07 < żydowski odłam Ultras bawi się przed stadionem Legii Warszawa
  -

  Archiwalne nagranie pokazuje jak żydowski odłam Ultras bawi się przed stadionem Legii Warszawa w dniu zdobycia pierwszego w historii Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. To historyczne wydarzenie spowodowało to, że właśnie ta, specyficzna grupa kibiców mogła publicznie pokazać swoją radość.


  http://www.youtube.com/watch?v=7qR1WNFKGd4

  -
 • ...
  Nasz kraj „krajem Żydów”, a USA to "Nowy Izrael". Cokolwiek chcesz zrobić dla własnego dobra, Żyd blokuje. "Nie dla psa kiełbasa". Siksy* świata rozrywki się oddają, a ich mężczyźni milczą ze strachu. Tymczasem Żydzi maszerują siejąc śmierć gdziekolwiek się pojawią. Robią raj dla siebie, piekło dla Gojów (http://zdzich.neon24.pl/post/24415,nieludzkie-bestialstwo).
  "Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
  Przed ciosem niechaj tyran drży!
  Ruszymy z posad bryłę świata,
  Dziś niczym, jutro wszystkim my!"

  Ich maniakalna obsesja jedno-komórkowych mózgów jest karą Boską za ich perwersje. Świat ich nienawidzi za to co robią. Nie potrafią się zmienić. Żyd był, jest, i będzie Żydem. Tak długo jak istnieje.

  *Siksa (Encykl.) - W jidysz stosowane na określenie młodej, przeważnie atrakcyjnej, kobiety nie-Żydówki, które jednocześnie oznacza dosłownie "kurwa", "dziwka", lub "prostytutka".
 • a jak to się ma ?
  do pana inwestycji w akcje banków kanadyjskich ?
  a to są jeszcze niezależne narodowe banki ???
 • Kijowska junta , która nie tak dawno sama dokonała nielegalnego objęcia władzy /puczu/ na Ukrainie,
  teraz sama jest obiektem ataku ze strony powstańców z obszarów południowo-wschodnie Ukrainy z czym jak widać nie może się pogodzić i sobie sprawnie poradzić, co też może świadczyć o jej militarnej / przypadek przejścia na stronę powstańców 25 dniepropietrowskiej brygady powietrzno-desantowej/ i politycznej słabości . Żadnego skutku nie miało też skierowane przez Turczynowa do powstańców ultimatum, którego termin upłynął wczoraj rano, do opuszczania okupowanych budynków administracji rządowej i oddania broni. Brak jest na chwilę obecną informacji o podjęciu przez kijowska juntę wobec powstańców bardziej zdecydowanych działań bojowych / poza Krematorskiem, gdzie w zasadzie nie doszło pomiędzy stronami do bezpośredniej walki, lecz miała miejsce interwencja paramilitarna mająca za zadanie rozproszyć przebywających mitygujących tam demonstrantów/ :

  http://news.mail.ru/politics/17854374/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

  W przypadku Krematorska powstańcy od samego początku nie zamierzali podejmować tam walki , jedynie ich celem był opóźnienie i związanie sił militarnych kijowskiej junty, po to między innymi,. by dać jeszcze czas Donieckowi do osiągnięcia pełnej gotowości bojowej. Cel ten został osiągnięty.

  http://www.nakanune.ru/news/2014/4/15/22349022/


  Jednocześnie obserwując ukraińską i rosyjską blogosferę /przestrzeń internetową/ daje się zauważyć niesamowitą obustronną aktywność prowadzoną w ramach wojny informacyjnej . Znamienne są też wezwania administratorów stron internetowych do internatów mające ich zdyscyplinować jak chociażby to znajdujące się na stronie Berkutu :

  „ВНИМАНИЕ!!! Если вы отсылаете нам сообщения с не проверенной информацией, с дезинформацией или старой информацией не имеющей отношения к текущим событиям, иначе будем банить нещадно!!! Спасибо за понимание!

  UWAGA! Jeśli wysyłacie do nas wiadomości z niesprawdzoną informacją, z dezinformacją lub stare informacje niezwiązane z bieżącymi wydarzeniami bądźcie pewni , iż zostaniecie bezlitośnie zbanowani! Dziękujemy za zrozumienie ! ”

  Zamiast prawdziwej wojny i działań bojowych- jak na razie i niech tak dalej będzie- w tej dziwnej jak dla mnie wojnie mamy do czynienia z apelami jak chociażby ten w Donbasie :

  https://www.youtube.com/watch?v=WBnOSBdrUFA#t=324

  W scenariusz ten wpisuje się również prezydent Rosji Putin :

  http://russian.rt.com/article/27939

  I na razie na tyle z bieżących wydarzeń na Ukrainie
 • To co robi aktualnie prezydent Rosji to w czystej, klasycznej, akademickiej postaci wojna informacyjna,
  której do tej pory Rosja była ofiarą.

  http://russian.rt.com/article/27939

  Trzeba jednak obiektywnie powiedzieć, iż w ostatnich latach sytuacja na tym odcinku się diametralnie zmieniła i Rosja całkowicie przejęła inicjatywę w tej wymyślonej przez Zachód wojnie /między innymi Krym jest bardzo dobrym przykładem efektywności w tym względzie niezbrojnych -informacyjnych metod działań/. Patrząc w niedaleką przeszłość Rosji należy stwierdzić, iż obecny wysoki poziom wyszkolenia Rosjan w zakresie wojny informacyjnej jest zasługą byłych kadr rosyjskich wojskowych skupionych wobec przedsięwzięcia znanego pod nazwą Koncepcja Społecznego Bezpieczeństwa w skrócie KOB, w której na szczególne uznanie -moim zdaniem - zasługuje generał Konstanty Pietrow i jego naukowy i publicystyczny dorobek w tym zakresie.

  Wojna informacyjna jest współcześnie najbardziej popularną formą działań wojennych taką "wojną bez wojny", nota bene, której my Polacy padliśmy ofiarą w 1989 r. /co charakterystyczne większość Polaków, którym fałszywie wmówiono, iż odzyskali wolność min. robił to JPII ,do dzisiaj nie zdaje sobie z tego sprawy i tego sobie nie uświadamia/

  W Polsce wśród wojskowych, w tym akademików /o ile się mylę proszę o sprostowanie mnie na zasadzie przeciwdowodu i antytezy/ też ta forma współczesnej wojny jest mało znana i traktowana marginesowo. Pewnie po to byśmy nie byli jak Rosjanie za mądrzy.
  W środowiskach wojskowych naukowców i dowódców nie ma wiedzy o Koncepcji Społecznego Bezpieczeństwa, tym samym nie ma tak niezbędnych na współczesnym polu walki umiejętności prowadzenia wojny informacyjnej. W ten sposób sami sobie i swojemu narodowi, który My wojskowi powinniśmy bronić , wyrządzamy krzywdę i sami sobie kopiemy grób do którego wrzuci nas w odpowiednim momencie nasz rzekomy "sojusznik" z Zachodu i z za Oceanu.

  Oj ! głupi my naród głupi, a przecież taki patriotyczny. Nie wyciągamy żadnych wniosków z historii. Nie uczymy się na własnych błędach. Kolejny raz robią nas w konia. Nasi "sojusznicy" chcą powtórzyć w Polsce ukraiński wariant i z Polaków zrobić banderowców, po to by ich później przy aplauzie światowej opinii publicznej wykończyć jako wrogi szowinistyczny, zagrażający światowemu pokojowi element. W tym kierunku zmierza zmanipulowany i sterowny w Polsce z zagranicy tzw. Ruch Narodowy opanowany i kierowany przez zdrajców Polski, którzy –tak naprawdę-niczym nie różnią się od obecnej menażerii politycznej w Polsce- są jego nową agenturalną odsłoną na naszym terytorium. Pamiętajmy o tym jak - jak barany- idziemy w patriotycznych marszach z okazji serwowanego nam raz do roku Dnia Niepodległości.

  Nie dajmy się zwieść przebierańcom!!! Stańmy chociaż raz w naszej tragicznej historii na wysokości zadania. Zacznijmy w końcu samodzielnie myśleć. Przez okno wyrzućmy lub wyłączmy telewizory przez które 24 godziny na dobę sączona jest nam obca , wroga propaganda i poprzez którą jesteśmy podprogowo świadomościowo negatywnie programowani.

  Uczmy się we własnym zakresie. Nie oczekujmy od naszych wrogów, iż oni nas wyszkolą w sumie przeciwko sobie. To absurd, a oni są pragmatyczni i co widać , zwłaszcza w ostatnim okresie z determinacją realizują swój plan nowego światowego porządku min. prowadzącego poprzez zatrucie żywności i jej opatentowanie /GMO/ do wielkiej depopulacji ludności na świecie.

  Są pierwsze oznaki, iż na naszym terenie zaczyna się coś dobrego dziać w zakresie podniesienia wiedzy społecznej. Do takich zdarzeń zaliczyłbym utworzenie tej strony, gdzie wśród Polaków popularyzowana jest Koncepcja Społecznego Bezpieczeństwa :


  https://www.facebook.com/kob.polska

  To pozytywny przykład, iż dojrzewa w Polsce świadomość.
  .
  Zwracam się do Polaków, w tym do polskich żołnierzy :

  Jako Polacy nie bądźmy głupsi od innych na świecie !!!
 • Wszyscy czyli tępić jak wszy, mendy, gnidy żdolewactwo!!!
  Zybertowicz vs. Hartman. „Czym jest dla pana Polska i polskość?” Kandydat TREP nie umiał odpowiedzieć…

  opublikowano: 24 kwietnia 2014, 15:57 · aktualizacja: 24 kwietnia 2014, 17:40 http://media.wpolityce.pl/cache/ca/f5/caf56c96a7315a87d1609678e1170091.jpg
  Fot. Jan Lorek / profil Jana Hartmana na Facebooku Fot. Jan Lorek / profil Jana Hartmana na Facebooku

  Może zastanówmy się, czym jest dla pana patriotyzm. Dla mnie patriotyzm jest nie do pogodzenia z wizją rozpłynięcia się Polski w bezpłciowej Unii Europejskiej

  – mówił prof. Andrzej Zybertowicz (kandydujący do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości) do prof. Jana Hartmana (kandydat Twojego Ruchu Europy Plus) w porannej rozmowie w TVP. Rozmowa, którą socjolog z Torunia próbował sprowadzić na tory konkretów zamiast retorycznej mamałygi zaczęła się jednak od tematu sejmowej uchwały ws. uczczenia kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Formacja Palikota najgłośniej krzyczała przeciw temu projektowi.

  To nie jest żadna antypapieska krucjata – przekonywał Hartman, jeden z naczelnych antyklerykałów III RP i ubierał swoją wrogość wobec Kościoła w rzekomą sprzeczność sejmowej uchwały z konstytucją:

  Ta uchwała zachęca do propagowania nauczania Jana Pawła II, do studiowania Jana Pawła II, a więc zachęca do katolicyzmu

  — wytoczył armatę. Studiowanie Jana Pawła II faktycznie jest straszne, godzące w podstawy naszego systemu prawnego i niezgodne z ustawą zasadniczą…

  Można było przewidzieć tego typu zagranie

  -– skomentował zachowanie sejmowych lewaków prof. Zybertowicz.

  Jego zdaniem to nie tylko „parlamentarna przepychanka, nie tylko gra polityczna, dzięki której ruch oscylujący na krawędzi przekroczenia progu wyborczego chce uzyskać większą widzialność:

  To jest komunikat, co dla kogo jest ważne. Chciałbym, aby pan profesor dokładnie powiedział, jaki to zapis projektu uchwały, z jakim punktem konstytucji jest w niezgodzie, a potem żebyśmy wrócili do pierwszego zdania preambuły konstytucji, gdzie się mówi o przyszłości ojczyzny i chciałbym usłyszeć, co dla pana jest ojczyzną.

  Hartman wspomniał o art. 25 konstytucji pkt. 2. Przypomnijmy jego pełną treść:

  Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

  Zdaniem kandydata TREP uchwała jest niezgodna z bezstronnością światopoglądową państwa. I zarzekał się, że ich protest nie ma nic wspólnego z Janem Pawłem II. Prof. Zybertowicz zapytał zatem, co mówi art. 18 konstytucji. Prof. Hartman uniknął odpowiedzi, a zatem socjolog z Torunia stwierdził:

  Cała działalność środowisk politycznych, którym pan daje twarz, z którymi się pan związał, zaprzecza art. 18 konstytucji, który mówi o małżeństwie – związku kobiety i mężczyzny i o tym, że państwo otacza troską ten właśnie związek.

  Prowadząca rozmowę Justyna Dobrosz-Oracz niespodziewanie pochwaliła się widzom:

  W tę sobotę będziemy publikować wywiad z Wojciechem Jaruzelskim, który zrobiłam na kanonizację i Wojciech Jaruzelski mówi, że to jest epokowe wydarzenie. Wydarzenie, historyczne, że Polak papież rozsławił na cały świat Polskę i że nawet jest z tego dumny.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Haniebne pomysły i duch stanu wojennego w TVP. Na kanonizację – specjalny wywiad z… Jaruzelskim!

  Prof. Zybertowicz nie jest zaskoczony takimi słowami dyktatora:

  Myślę, że Wojciech Jaruzelski dba o swój wizerunek w historii. Czytałem niedawno jeszcze raz analizę jednej z amerykańskich badaczek – napisaną jakieś 15 lat temu w kontekście naszej transformacji ustrojowej - która mówi, że Jaruzelski bardzo inteligentnie skonstruował swoją przeszłość i swoją teraźniejszość i gra o to, żeby do historii przejść jako istotna postać polityczna. I jako ktoś taki jednocześnie człowiek inteligentny – bo potrafił w tym systemie komunistycznego krętactwa długo utrzymać się na szczycie, na pewno był inteligentnym graczem – wyczuwa wiatr dziejów, wyczuwa, jakie znaczenie dla większości Polaków ma ta postać.

  Zaś o formacji reprezentowanej przez swojego interlokutora powiedział:

  Twój Ruch włącza się w inny wiatr – wiatr zagubienia podstawowych wartości, wiatr nieodróżniania tego, co dobre i złe, Twój Ruch włącza się w coś, co jest dziecinnym euro entuzjazmem, który powoduje, że dziś UE nie potrafi po męsku powiedzieć Putinowi: „to, co robisz jest niezgodne z naszym systemem wartości, my wierzymy w swój świat i jesteśmy gotowi ponieść przejściowe konsekwencje gospodarcze sankcji, żeby zatrzymać cywilizację służalczości, kłamstwa i opresji.

  Prof. Hartman brak reakcji UE potraktował lekceważąco:

  To, że Unia Europejska trochę się ociąga w sprawie aneksji Krymu i w ogóle buńczucznych zachowań Putina, to jest najlepszy dowód na to, że proces integracji europejskiej, proces budowania tej wspólnoty politycznej jeszcze się nie zakończył, że trzeba nadal pracować na rzecz tego, żeby Europa była politycznie zjednoczona, mówiła jednym głosem, miała wspólną politykę zagraniczną, miała wspólne służby dyplomatyczne, również jednolite wojsko, wspólny system energetyczny itd.

  Na co prof. Zybertowicz nawiązał przy tym do spotu na 10-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej zamówionego przez rząd. Jak stwierdził, mniej interesuje go koszt produkcji filmu:

  Czy on nie umacnia u części rodaków wiary, której oznaki być może przed chwilą usłyszałem u prof. Hartmana, mianowicie wiary w to, że istnieje św. Mikołaj. Że Unia Europejska jest św. Mikołajem. To Unia Europejska nam coś daje, to Unia Europejska nam coś buduje, to są fundusze Unii Europejskiej darowane przez św. Mikołaja, który daje to serce i niczego nie oczekuje w zamian. Tymczasem, żeby Unia Europejska była zdolna do wspólnej polityki energetycznej, to trzeba przełamać grupy interesów, które działają tam bardzo egoistycznie. Trzeba powtórzyć elementarną formułę, którą niedawno przypomniał Jarosław Kaczyński, że najpierw trzeba liczyć na siebie, jeśli chcemy, żeby ktoś inny liczył się z nami. Unia Europejska nie jest św. Mikołajem. Jest instytucją, której państwa i grupy interesów zabiegają o swoje.

  Hartman dowiódł też, że jest świetnym aktorem. Z poważną miną powiedział coś, przy czym nie sposób się nie uśmiechnąć. A chodziło o jego słynny błazeński spot.

  CZYTAJ I OGLĄDAJ: Machają szablą, mówią o spidermanie i robią zastrzyk. Konkurs na najgłupszy spot wyborczy wchodzi w decydującą fazę

  Zapytany, czy uważa wyborców za zdziecinniałych, Hartman zareklamował się tak:

  Ja jestem na tyle poważnym człowiekiem, profesorem, intelektualistą, że ja generalnie nie muszę społeczeństw przekonywać, że ja jestem poważny, bo to wiadomo. I że nasza partia ma poważny program. O tym też wiadomo. (…) 30-sekundowy spot nie wystarczy, żeby powiedzieć o naszym programie europejskim. Ja mogę sobie pozwolić na żart, bo wszyscy wiedzą, że jestem poważnym facetem. Chciałem pokazać się tym razem jako facet sympatyczny. Taki jest sens tego spotu.

  Prof. Zybertowicza chyba jednak nie przekonał. Kandydujący z list Prawa i Sprawiedliwości socjolog stwierdził:

  O skali ewentualnej pana powagi świadczy pana stosunek do Polski. Czym jest dla pana Polska i polskość?

  Hartman poczuł się chyba nieco zagubiony, bo ubrał Zybertowicza w buty poselskie:

  Panie profesorze, panie pośle, ja jestem tak samo patriotą gorąco kochającym swój kraj, jak pan. Nie licytujmy się na ten temat.

  Odpowiedź na trudne dla Palikociarza pytanie zatem nie padła. Prof. Zybertowicz bardzo chciał ją jednak uzyskać:

  Może zastanówmy się, czym jest dla pana patriotyzm. Dla mnie patriotyzm jest nie do pogodzenia z wizją rozpłynięcia się Polski w bezpłciowej Unii Europejskiej.

  Na co Hartman stwierdził, że chce „silnej Polski wzmocnionej nadbudową obywatelską i polityczną, która daje nam Unia Europejska”.

  Zamiast ogólników Zybertowicz próbował przejść do konkretów:

  A czym jest dla pana silna Polska? Czy jakiekolwiek państwo, które nie ma fundamentów moralnych, które nie ma postaci, które są kluczowe, osiowe dla wyobraźni społecznej – a taką postacią jest właśnie Jan Paweł II – może być w ogóle silne?

  Hartman powtórzył swoją śpiewkę:

  Każdy naród potrzebuje swoich wielkich. Wśród wielkich Polaków znajduje się Jan Paweł II

  — i przekonywał, że protestuje jedynie przeciw łamaniu sejmową uchwała konstytucji..

  Na co Zybertowicz powtórzył, ze przywiązanie lewackiego naukowca do konstytucji jest selektywne. Z czym nie sposób się nie zgodzić.

  znp
 • @Kula Lis 62 18:01:05
  A pana zdaniem pisowsko-macierewiczowski "patriotyzm" prof. Zybertowicza, to jest właściwy kierunek polskiej polityki?

  Poglądy prof.Zybertowicza i np. takiego klowna jak W.Waszczykowski, to w czystej postaci proatlantyckie zadżumienie i inna wersja drogi donikąd dla Polski.

  Zatem z tym "sporem" Hartmana z Zybertowiczem, to niech pan da spokój.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728