Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Stanowisko (budowanego przez syjonistów) Ruchu Narodowego III RP po zajęciu Krymu przez Rosję 04.03.2014

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

obalanie władzy, porządku konstytucyjnego, realizowane przy pomocy rebelii inspirowanej przez zewnętrzne, zachodnie ośrodki demokratycznej “międzynarodowej społeczności” ma ich pełne poparcie.

 Rada Decyzyjna Ruchu Narodowego wypracowała wczoraj poniższe stanowisko, które jest naszym głosem w debacie wokół zajęcia Krymu przez wojsko Federacji Rosyjskiej. Zapraszamy do zapoznania się.

Militaryzacja Narodu – stanowisko Ruchu Narodowego wobec kryzysu na Ukrainie

Obserwacja gry wielkich mocarstw sytuacją na Ukrainie po raz kolejny pokazuje, jak kruche są podstawy obecnego ładu międzynarodowego. Niestabilność i konflikty narodowościowe w tym państwie służą Federacji Rosyjskiej za pretekst do naruszenia integralności terytorialnej Ukrainy. Ostrzegaliśmy przed takim rozwojem sytuacji w czasie, gdy cała polska klasa polityczna zupełnie bezrefleksyjnie angażowała się w ukraiński konflikt.

Podważenie granic państwowych obowiązujących w Europie jest zjawiskiem niebezpiecznym i niesie zagrożenia również dla polskiego interesu narodowego. Dlatego, w przeciwieństwie do dzisiejszych polityków lewicy, PiS czy PO byliśmy i jesteśmy przeciwni agresji, jakiej dopuściło się NATO wobec Jugosławii w 1999 r. w związku z kryzysem w Kosowie. Po raz pierwszy od zakończenia zimnej wojny doszło wtedy w Europie do pogwałcenia integralności terytorialnej jednego z państw na taką skalę. Wspomniana agresja zakończyła się ustanowieniem nowego bytu państwowego – Republiki Kosowa. Podstawowa różnica między sytuacją w Kosowie piętnaście lat temu i na Krymie w roku 2014 jest taka, że dziś główni aktorzy (Waszyngton, Berlin, Moskwa) zamienili się rolami.

Warto przy tej okazji zauważyć, że eskalację konfliktu na Krymie umożliwiły dwie okoliczności: liczna obecność mniejszości narodowych i obecność obcych wojsk na terytorium Ukrainy. Wypływają z tego jasne wnioski dla polskiej polityki, wskazujące czego należy unikać. Warto w tym kontekście przypomnieć, że sprowadzenie do Polski dużych rzesz imigrantów jest pomysłem PO na wypełnienie zbliżającej się luki demograficznej na rynku pracy (strategia rządowa “Polska 2030″), zaś PiS od lat przedstawia rozmieszczenie na polskim terytorium amerykańskich wojsk, jako klucz do podniesienia naszego bezpieczeństwa. Jeśli przypadek Ukrainy czegoś nas uczy, to że do tego typu rozwiązań powinniśmy podchodzić z największą ostrożnością. Raz zaproszone mniejszości i raz zaproszone obce wojska, stają się trwałymi elementami polityki państwa, a ich charakter może być i bywa zmienny w czasie.

Przykłady secesji Kosowa i obecnego kryzysu ukraińskiego obrazują jak niewiele warte są gwarancje mocarstw oraz porozumienia międzynarodowe. Dlatego odpowiedzią Polski i Polaków na rosnące zagrożenia i niestabilność w regionie powinno być dążenie do odbudowy własnej siły, zdolnej przeciwstawić się potencjalnym próbom naruszenia interesów i integralności terytorialnej naszego państwa. Dziś Polska posiada bardzo słabą armię i jest zupełnie bezbronna wobec czyhających na nią zagrożeń.

W związku z zaistniałą sytuacją Ruch Narodowy stawia postulat militaryzacji narodu. Polska armia musi być odbudowana, a zdolności obronne kraju wzmocnione przez system Obrony Terytorialnej. Kilkaset tysięcy Polaków, uzbrojonych, odbywających coroczne szkolenia wojskowe i gotowych do mobilizacji w swoim regionie w ciągu 24 godzin, to siła, która musi stać się istotnym czynnikiem wsparcia dla odrodzonej i odbudowanej Armii.

Polacy nie powinni żyć złudzeniami – w razie realnego zagrożenia nikt, tak jak w 1939 r., nie będzie skory do „umierania za Gdańsk”. Dlatego należy pilnie przystąpić do budowy rzeczywistej siły, zdolnej zapewnić naszemu narodowi bezpieczeństwo oraz pokój.

Rada Decyzyjna Ruchu Narodowego

                                                                                                                                            Krzysztof Bosak

                     Przywódcy RN zapraszają narodową młodzież

1800354_617297475013699_1778830832_n

*                  *                  *

                                            !  !  !

za: //www.naszdziennik.pl/wp/64667,mozemy-budowac-przyszlosc.html

Wielce błogosławiony ks. abp. Światosław Szewczuk, arcybiskup większy kijowsko-halicki, głowa Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w rozmowie z Piotrem Falkowskim z Naszego(żydowskiego) Dziennika, 09.01.2014

PF.: Czy polskie doświadczenia, duchowość, tradycja obywatelska i polityczna mogą czegoś nauczyć Ukrainę?

Wielce błogosławiony odpowiada: – Korzystając z okazji, chciałbym podziękowaćEpiskopatowi Polski, który skierował do mnie i do naszych wiernych list z wyrazami solidarności Kościoła rzymskokatolickiego Polski z naszym Kościołem i naszym społeczeństwem. I wspiera nas swoją modlitwą. Chciałbym też podziękować polskim parlamentarzystom za obecność na Majdanie i wszystkim Polakom za wyrazy sympatii i zainteresowanie tym, co się dzieje na Ukrainie. To ciekawe, że rok 2013, który nie był łatwy w stosunkach polsko-ukraińskich, zakończył się takim optymistycznym polsko-ukraińskim momentem pojednania społecznego, wspólnego projektu rewolucji europejskiej na wschodzie Europy. Jestem bardzo wdzięczny Polakom. Dla nas, szczególnie katolików, Polska i rola polskiego Kościoła jest wzorem zaangażowania społecznego. Chciałbym przypomnieć rolę Kościoła w powstaniu „Solidarności” w Polsce, na początku procesu społecznej transformacji.

 

*                            *                         *

Poniżej, ta okrutna jak zawsze Rosja przerwała wspaniały moment pojednania polsko-ukraińskiego, a co gorsza, zniszczyła – miejmy nadzieję, że nieodwracalnie – demokratyczny projekt rewolucji europejskiej na wschodzie Europy.

BhspFwbCAAAxrtM

Jak można się domyślać, bo oczywiście wodzowie RN nigdzie wprost tego nie piszą, obalanie władzy, porządku konstytucyjnego, realizowane przy pomocy rebelii inspirowanej przez zewnętrzne, zachodnie ośrodki demokratycznej “międzynarodowej społeczności” ma ich pełne poparcieA wszelka obrona przed narzucaniem zachodnich żydo-systemów będzie poczytywana jako uleganie wpływom imperialnej Rosji, a obrona przez Rosję swoich interesów rozszerzaniem rosyjskiego imperium. – Dariusz Kosiur

                                              *                   *                       *

Krzysztof Bosak | MIKROBLOG komentuje sytuację na Ukrainie:

Krótki komentarz do sytuacji na Krymie

1. Od pierwszych moich komentarzy nt. Euromajdanu zwracałem uwagę, że destabilizacja Ukrainy przez rewolucję może się okazać dla Rosji w jakiś sposób użyteczna. Kreml potrafi bardzo sprawnie poruszać się w takich dynamicznych sytuacjach, Zachód przeciwnie. Oczywiście te moje uwagi miały charakter czysto “analityczny” (tak to nazwijmy…) i nie należy z nich wyciągać wniosku, że popierałem lub potępiałem Majdan, ponieważ swoje gesty poparcia i potępienia rezerwuję głównie na potrzeby polskich sporów, a otoczenie zewnętrzne staram się obserwować i rozumieć, a nie emocjonalnie i politycznie przeżywać. (Tak, wiem, że wśród Polaków takie podejście postrzegane jest jako “cyniczne” itp. itd. …)

2. Od początku też krytykowałem przesadny “aktywizm” polskiej klasy politycznej ws. ukraińskiej rewolucji. Rozumiejąc racje buntujących się Ukraińców musimy mieć świadomość, że jeśli jesteśmy poważnym państwem (a chcielibyśmy być…), to gesty polskich polityków nie mogą być żadną międzynarodową “publicystyką” (wskazaniem kto naszym zdaniem ma rację, a kto nie), ale powinny być zapowiedziami określonej polityki naszego państwa. Jeśli popiera się rewolucję w sąsiednim państwie, to wypadałoby być gotowym do wzięcia udziału w stabilizacji sytuacji już po rewolucji. Czy polscy politycy rozumieli to i byli do tego przygotowani czy autoryzowali proces polityczny na który nigdy nie mieli żadnego wpływu?

3. Równo 10 dni temu w wywiadzie dla serwisu Prawy.pl zwracałem uwagę na fakt, że nie mamy żadnych “twardych” narzędzi, które mogłyby z nas uczynić aktora w rozgrywce o Ukrainę. Wspominałem choćby o wojskach, które moglibyśmy przerzucić na Ukrainę, aby wziąć udział w ewentualnym porewolucyjnym stabilizowaniu sytuacji (było to jeszcze przed ucieczką Janukowycza). Dziś wszyscy są zaskoczeni. Ja zaskoczony nie jestem…

4. Zachowania Kremla nie ma nawet co komentować – robią to co zawsze i tylko bardziej. Zachód podobnie. Czy ktoś naprawdę łudzi się, że państwa zachodnie przestały postrzegać Ukrainę jako część rosyjskiej strefy wpływów, dlatego że 100 tys. Ukraińców przez kwartał manifestowało w Kijowie? Jedynym państwem, które mogłoby przywołać Rosję do porządku są USA, ale tam rządzi ciemajdowaty lewak, który dopiero co “resetował” swoje stosunki z Moskwą. Poza tym USA są zmęczone po dwóch absolutnie bezproduktywnych wojnach (Irak, Afganistan) i nie wejdą w otwarty konflikt z ważnym dla nich partnerem międzynarodowym.

5. Jedyny pozytyw tej sytuacji, to że polska opinia publiczna zacznie poważniej myśleć o obronności Polski, a Europa zachodnia być może chwilowo zluzuje ze swoją głupią rusofilią.


więcej:

//wiernipolsce.wordpress.com/2014/03/05/stanowisko-budowanego-przez-syjonistow-ruchu-narodowego-po-zajeciu-krymu-przez-rosje-04-03-2014/

 

 

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Jeżeli chodzi o RN to nic zdrożnego nie zauważyłem.
 • @Maciej Piotr Synak 19:27:30
  A ja owszem. Parę rzeczy, a na samym końcu wiarę "rusofilizm" europejski, gdyż to nie żaden rusofilizm tylko przestrach pomieszany z ciekawością. Ci rusofile, gdyby tylko nadarzyła się okazja rzuciliby się na Rosję jak sępy.
 • xbodek
  Brawo Ruch Narodowy. Macie mój głos.
 • przed mobilizacją......
  Zgadzam się z p.Bosakiem tylko jest jedno wielkie ,,ale'',należy szkolić i przygotowywać się do wojny ale przed mobilizacją żaden zwykły Polak nie powinien iść na wojnę bo po co żeby bronić oszustów i złodziei,którzy żyją z naszych podatków i niszczą nasz kraj?To państwo nie daje nic zwykłemu Polakowi.Najpierw wybić te k...y i wprowadzić prawdziwe propolskie władze a dopiero wtedy można przelewać krew za ojczyznę.Póki co poświęcanie swojego życia za to bagno to prawdziwy absurd!
 • 23-GO MARCA GENERAŁ GRUDNIEWSKI ZAPRASZA NA STRZELANIE
  W temacie podnoszenia obronności - konieczne jest przejście od słów do czynów. W dniu 23-cim marca 2014 w Warszawie odbędzie się strzelanie na strzelnicy - z pistoletu glock i karabinu kbks. Średnie i małe dystanse. Organizują Polskie Drużyny Strzeleckie.
 • jak na razie, nie ma naruszenia niezależności Ukrainy przez Rosję
  a do naruszenia spójności (integralności) jeszcze daleka droga.

  W Jugosławii mieliśmy natomiast do czynienia z klasycznym kolonialnym rozbiorem niezależnego, wywalczonego przed wiekami państwa.
 • @maro 22:40:00 Bojkot wyborów apel Anny Walentynowicz
  Niestety w stanie pokoju nie ma możliwości ich wybić ( pan to zrobi ?) a wojny nikomu nie życzę Pozostaje bojkot wyborów do sejmu w 2015 roku Do tego czasu należy uświadamiać wszystkich znajomych i rodzinę że udział w wyborach to przedłużanie bytu tego tałatajstwa Polacy nie mają szans wygrać wybory z żydami według obecnej partyjnej ordynacji zwłaszcza że PKW fałszuje frekwencję wyborczą a dane ,z wyborów przechowywane są na rosyjskich serwerach PKW jeźdźi do Moskwy na szkolenia Jeśli ludzie zrozumieją to będzie początek ICH końca Na dzień dzisiejszy należy przygotowywać się do wyborów samorządowych i odebrać władzę w gminach,miastach i powiatach kacykom partyjnym którzy po układzie okradają lokalne społeczności Ale nie wystarczy tylko wybierać swoich radnych,trzeba jeszcze ich kontrolować a przede wszystkim chodzić na posiedzenia rady .Stefan Dembowski apel o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728