Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
566 postów 2089 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Janusz Sanocki – cichy obrońca układu “okrągłego stołu”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ludzie okrągłego stołu powinni być odsunięci raz na zawsze z polityki, nawet na najniższym szczeblu. Tylko naiwny lub głupi pozwala złodziejowi rozporządzać swoim majątkiem.

Tego zdradzieckiego układu można bronić na różne sposoby.

Nomenklatura okrągłostołowa jest wszędzie, nawet wśród liderów JOW-ów. Dlaczego tak się dzieje, że ci sami ludzie, którzy brali udział w rozmowach przy okrągłym stole są dzisiaj po różnych stronach barykady. Czy na pewno po różnych stronach? To jest sprawą bardzo wątpliwą.

Można być w centrum działań jak np.   Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Kołodko, Andrzej Olechowski ale można być na obrzeżach (przy mniej zauważanym stoliku) jak Janusz Sanocki. Można sugerować, że jest się przeciwnikiem układu okrągłostołowego będąc jednocześnie jego uczestnikiem jak w przypadku Janusza Sanockiego.

 

Janusz Sanocki był członkiem KLD (razem z Tuskiem), członkiem UPR (z JKM), kandydatem do Sejmu, kandydatem do Senatu ( z ramienia PIS), Burmistrzem Nysy, radnym sanockim, kandydatem do PE w 2009 roku z ramienia Prawica RP.  Dla tego pana nie ma znaczenia,  w jakiej partii będzie i z której będzie startował do żłobu, byleby się załapać (chociaż udaje, że te partie nie są z jego bajki). Umie się zakręcić, aby być przy korycie, bez względu na to, w towarzystwie jakich świń zajmie miejsce. Będąc kandydatem do Senatu robi podwójne salto, najpierw chwaląc działalność Łukaszenki (tak było mu w danym momencie wygodnie), by za chwilę w liście do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego nazywać Łukaszenkę dyktatorem (rozdwojenie jaźni).

Najwidoczniej zabrakło partii, z ramienia której pan Sanocki miałby możliwość wystartowania w kolejnych wyborach, gdyż przykleił się do ruchu na rzecz propagowania i wprowadzenia JOW-ów. Jest ich zaciekłym zwolennikiem, gdyż w tym przypadku nie będzie Prezio Kaczyński cofał mu rekomendacji. Tym razem imć Sanocki będzie panem na włościach. Nikt mu nie podskoczy. A jeśli, to zabierze mikrofon lub go wcale nie przydzieli. Walczy o JOW-y, by stworzyć sobie i jemu podobnym możliwość dorwania się do koryta i wejść w bliższe układy z nomenklaturą, z którą działa od samego początku  – ale nie chce być na uboczu jako burmistrz czy radny.

A gdy już wejdzie w ścisły układ, to zmieni swoje nazewnictwo odnośnie adwersarzy. Nie będzie ich nazywał głupkami, agentami czy szatanami, jak robi to obecnie, ale faszystami, bo trzeba będzie dorównać nowym – starym kolegom. Szkoda mi tylko tych wszystkich, którzy uwierzyli następnemu oszustowi, że walczy o zmianę Polski na praworządną i obywatelską z równymi możliwościami decydowania o swoim kraju.

 

Nie, nie, to nie jest tak, jakby mogło się wydawać. To jest taki sam kamuflaż jak „walka” okrągłostołowców. Należy skanalizować niezadowolonych, wcisnąć im ciemnotę, że JOW-y to lekarstwo na całe zło, wejść do układu jako tzw. reformator i żreć z tego samego koryta, co ci obecnie. O nic innego tu nie chodzi. Władza, kasa, kasa, władza. Na spotkaniach nie dopuszcza się nawet do przedstawienia koncepcji zmian systemowych i dojścia do nich, ponieważ zrujnowałoby to całkowicie koncepcje wspomagających obecny system. Czy naprawiacze typu Janusz Sanocki mogą bezkarnie omamiać społeczeństwo? Myślę, że nie powinniśmy na to pozwolić, aby nie powtórzył się scenariusz z 1989 roku, gdzie okrągły stół ma być zastąpiony JOW-ami, a Polska dalej będzie w łapach tych samych złodziei i likwidatorów ze zmienionym nieco „fejsem”, nazwą i garniturami. To nie może się udać tym oszołomom, gdyż jest to prosta droga do gwałtownego wybuchu niezadowolenia po następnej zdradzie.

 

Zmiany systemowe muszą być gruntowne (począwszy od fundamentu – Konstytucji) i przebiegać przy udziale całego narodu i za jego aprobatą. Nie może być tak, że grupa uzurpatorów rządnych koryta otumani społeczeństwo dla swoich partykularnych celów. Zawierzyć Sanockiemu, to tak samo, jakby uwierzyć kolejny raz Tuskowi, Balcerowiczowi, Wałęsie czy Mazowieckiemu.

Ludzie okrągłego stołu powinni być odsunięci raz na zawsze z polityki, nawet na najniższym szczeblu. Tylko naiwny lub głupi pozwala złodziejowi rozporządzać swoim majątkiem.

 

 

            Jerzy Truchlewski

 

więcej: //wiernipolsce.wordpress.com/2013/10/16/janusz-sanocki-cichy-obronca-ukladu-okraglego-stolu/

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728